ژل رویال را بیشتر بشناسیم

ژل رویال یا همان شاه انگبین مغذی و نیرو بخش است. در واقع به عنوان غنی ترین ماده مغذی بیولوژیک شناخته شده و از گذشته های دور به عنوان اکسیر جوانی و مایه حیات در طب باستان استفاده می شده و اکنون نیز بر پایه تحقیقات دانشمندان در دانشگاه ها و موسسه های تحقیقاتی معتبر در کشورهای پیشرفته جهان استفاده طبی میشود.

ژل رویال از لحاظ ظاهری با عسل بسیار متفاوت است :سفید  مایل به زرد روشن ,ژلاتینی ،کلوئیدی و چسبناک با بوی خاص که هنگام حل شدن مقداری کف تولید می کند وبطور کلی دارای ph اسیدی می باشد.

شاه انگبین شامل مواد معدنی همچون: کلسیم، آهن، سیلیسیوم، فسفر میباشد بخش اعظم پروتئینی این ماه شامل آلبومین و گلوبین است.با مصرف این ماده مغذی میتوانید بدن خود را سرشار از ویتامین های گروه BوE,A,C کنید ونکته حائز اهمیت این است که اسید های چرب غیر اشباع موجود در آن ۱(- هیدروکسی ۲- دکنوئیک اسید (HAD10) )  درطبیعت, تنها در این ماده دیده شده و خواص بی نظیری را در بر دارند

خواص حیرت آور ژل رویال:

ضدعفونی کننده دستگاه گوارش: شاه انگبین بعلت دارا بودن HAD10 خاصیت ضدیاکتری دارد.  Riyalisin نوعی پروتئین موجود در ژل رویال میباشد که دارای خاصیت ضد باکتری گرم مثبت است

جلوگیری از گرفتگی عروق :گرفتگی سرخرگهای قلب  با افزایش سن و  افزایش کلسترول خون در بدن انسان ایجاد می شود و (HAD10) موجود در ژل رویال با کاهش ذخیره کلسترول در دیواره سرخرگ سبب کاهش فشار خون میگردد بنابراین ازگرفتگی عروق جلوگیری می کند.

پیشگیری از آلزایمر:در ژل رویال استیل کولین وجود داردکه این ماده در درمان و پیشگیری  لرزش اندام ها  و فراموشی بسیار مفید است .

ضد فشار خون بالا : ماده ای به نام استیل کولین که در این ماده مغذی موجود است باعث گشاد شدن رگ های خونی نیز شده و درنتیجه کاهش فشار خون در افرادی که از فشار خون بالا رنج میبرند به ارمغان می آورد.

جوانی و شادابی پوست و ضد پیری: لسیتین، تیامین ,کلاژن و ویتامین های A,C,D,Eموجود درشاه انگبین برای پوست بسیار مفید است.کلاژن مانع از چروک خوردن پوست میشود و همچنین سبب طول عمر سلولها نیز میشود مهمتر از همه اینکه اثر ضد التهابی شاه انگبین در روند بهبود زخمهای پوستی نیز تاثیر گذار است.

ضد سرطان : ماده (HAD10) در ژل رویال خاصیت ضد سرطانیداردو همچنین بعلت خاصیت ضد فعالیت های استروژنی مانع از رشد سلول های سرطانی در سینه میشود. HAD10 سلول های ایمنی را وادار به تولید مواد و عوامل ضد توده در بدن میکند.

نکته: این ماده غذایی مغذی برای افراد بالای ۵۰ سال بسیار مفید است ولی در  مقدار مصرف آن بسیار دقت کنید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *